Citaat Oorspronkelijk geplaatst door The Crash Cowboy Bekijk bericht
Nou, wat me opvalt is dat ik eerst het staal moet 'etsen' met azijn. Daar gaat het een beetje van roesten, maar dat poets je ook zo weer weg.

In de verschillende mengsels viel me op dat azijn met zout het minst roest. Maar azijn met waterstofperoxide weer het snelst. Ik vermoed dat de azijn nodig is om de roestende vloeistoffen dieper in het staal te laten doordringen. Het mengsel met alleen water en zout roestte het minst diep, en heeft de dunste, maar ook de meest egale laag. Ook dat stuk staal heb ik trouwens eerst met azijn geëtst.

Ik zou nog kunnen proberen hoe pure waterstofchloride met zout werkt. En er staat hier ook nog zoutzuur ...
Zuren hebben de neiging om in metaal te "kruipen"; veroorzaken roest, maar zijn anderzijds ook efficiënt om diepe roest te verwijderen;
zoutzuur : pas op : zet de fles open in een lokaal en alle (onbedekt) ijzer begint als gek te roesten.