Welkom op het GitaarNet.
+ Reageren op discussie
Pagina 1 van 2 12 LaatsteLaatste
Weergegeven resultaten: 1 t/m 10 van 12
  1. #1
    Senior Member
    Geregistreerd
    5 mei 2006
    Locatie
    Nijmegen
    Berichten
    2.315

    Standaard Elektra in een stalen body

    Misschien is het een hele stomme vraag hoor, voor de dames en heren elektriciens onder jullie, maar toch het zekere voor het onzekere:

    Ik ben een Telecaster aan het bouwen met een body van staal. Er komt één pickup in, en verder alleen een volumeknop, en een output natuurlijk.

    Moet ik nog ergens op letten bij het aansluiten van de elektronica om te voorkomen dat er ooit stroom op de gitaar komt te staan ?

    Dit omdat de body van uitermate goed geleidend materiaal is gemaakt. Ik heb ooit een opdonder op mijn mond gehad van een mic waar stroom op stond, en geloof me, dat was een minder prettige gewaarwording. Ik weet niet of dat meteen 220V was, maar het was genoeg om me even van mijn stuk te brengen.


  2. #2
    Senior Member
    Geregistreerd
    28 december 2011
    Locatie
    Deventer
    Berichten
    13.657

    Standaard

    Niet anders dan bij andere gitaren waar, in theorie, ook 220 op de snaren kan komen. Zorg in iedergeval dat je thuis netjes een geaard stopcontact gebruikt.
    147-c Guitars

  3. #3
    Senior Member
    Geregistreerd
    10 juli 2003
    Locatie
    Spijkenisse
    Berichten
    1.570

    Standaard

    En nog belangrijker is een goede aardlekautomaat.

  4. #4
    Senior Member
    Geregistreerd
    5 mei 2006
    Locatie
    Nijmegen
    Berichten
    2.315

    Standaard

    Er kan alleen stroom op de ijzeren delen komen bij sluiting in de versterker toch ?

  5. #5
    Member
    Geregistreerd
    23 oktober 2013
    Locatie
    Eindhoven
    Berichten
    93

    Standaard

    Bij het solderen van je electra sluit je normaal gesproken je snaren (en in dit geval de hele body) aan op "aarde". dit is de sleeve van je jack-kabel, en deze is bijna altijd aangesloten op de randaarde van je huis.

    Zelfs al zou hier een 230 volt op worden gezet hoef je je pas zorgen te maken als je iets anders wat wel geaard of op een andere manier verbonden is aan bijvoorbeeld de nuldraad aanraakt. dus, zolang je zorgt dat je alle apparatuur die je gebruikt op een geaard contact aansluit hoef je je geen zorgen te maken. (zowel bij deze als iedere andere gitaar)
    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door D3nnis Bekijk bericht
    Toch gek. Liters bier zijn eroverheen gegaan, allemaal geen probleem, maar 1 vrouw en het gaat allemaal naar de klote. Go figure.

  6. #6
    Senior Member
    Geregistreerd
    10 juli 2003
    Locatie
    Spijkenisse
    Berichten
    1.570

    Standaard

    Nee dus.Als er 230V op de aarde komt te staan,zal deze een stroom laten onstaan,via jou lichaam naar de vloer.Afhankelijk van de weerstand van jou circuit,kan dit dodelijk zijn!

  7. #7

    Standaard

    Ja dus, als je maar een geaard stopcontact gebruikt zal deze spanning altijd voor de aarde draad gaan en niet via jou lichaam omdat jou lichaam niet ik herhaal niet de weg is van de minste weerstand. DUS!
    "Ik ben wie ik ben.
    Wie ik ben is wat jij ziet.
    Wat jij ziet is wat jij oordeelt.
    Maar wat jij (ver)oordeelt, dat ben ik niet......"

  8. #8
    Senior Member
    Geregistreerd
    18 mei 2009
    Locatie
    Eindhoven
    Berichten
    17.075

    Standaard

    Zoals al gezegd is jouw gitaar niet gevaarlijker dan een houten gitaar. Als je speelt ben je in kontakt met de snaren die altijd geaard moeten zijn via de brug (zo niet, dan brom je de tent uit).

    Dat van die elektrocutie via de microfoon heb ik in een oefenruimte ook weleens zien gebeuren. De gitaren waren keurig via de versterkers op de randaarde wcd's geaard, maar de zanginstallatie niet. Dat was wel de bedoeling maar iemand had hiervoor zelf een verlengsnoertje gemaakt met wél een randaarde stekker en doos maar zonder aardraad daartussen (2-aderig snoer gebruikt). Wat mij betreft poging tot doodslag, maar goed.

    Als er dan een lichtnetfilter op de netingang van de zanginstallatie zit en je aardt dit niet, dan staat ongeveer de halve lichtnetspanning op het chassis en de microfoons. Zodra je snaren (geaard) en microfoon (halve lichtnetspanning) tegelijk aanraakt is het sidderen geblazen.
    "Meten is weten, gissen is missen"

  9. #9
    Senior Member
    Geregistreerd
    10 juli 2003
    Locatie
    Spijkenisse
    Berichten
    1.570

    Standaard

    Hendrik het ging hier over het hypothetische geval dat de aarde draad spanningvoerend werd.Dat kan namelijk.De aardedraad schiet los en komt onder spanning te staan.En denk nou niet dat dit nooit gebeurd,want het komt regelmatig voor.

  10. #10
    Senior Member
    Geregistreerd
    18 mei 2009
    Locatie
    Eindhoven
    Berichten
    17.075

    Standaard

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door lcvanderhelm Bekijk bericht
    ... De aardedraad schiet los en komt onder spanning te staan.En denk nou niet dat dit nooit gebeurd,want het komt regelmatig voor.
    De aardedraad schiet los Nee, dat mag nooit gebeuren want dan is ie te kort.
    In een apparaat dient een aardedraad altijd een stuk langer te zijn dan fase- en nuldraad. Mocht je het presteren een snoer met trekontlasting en al of een IEC chassisdeel uit een apparaat weten te trekken, dan moet altijd aardedraad nog verbinding maken als de andere draden al losgetrokken zijn.
    "Meten is weten, gissen is missen"

 

 

Favorieten/bladwijzers

Favorieten/bladwijzers

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •  
Back to top