Citaat Oorspronkelijk geplaatst door HaroldA Bekijk bericht
Moet ik bij mijn 1987x ook de NF (paars) aan 4 Ohm (geel) bevestigen ipv 8 Ohm (groen)? Welk effect kan ik verwachten?
Misschien mis ik wat maar het is afhankelijk van gebruikte eindbuizen. Je kan er niet zoveel mee fout doen maar je beinvloed de karakteristiek van de eindtrap. Je kan hem zelfs op de 16 Ohm draad aansluiten.

Even de verschillen:
4 Ohm geeft de kleinste tegenkoppelspanning en dus de minste tegenkoppeling. Het gevolg is meer gain uit de eindtrap maar ook meer niet-lineaire vervorming en ook een minder effectieve presence regelaar mocht je die hebben.

8 Ohm geeft meer tegenkoppeling, minder vervorming maar ook minder gain uit de eindtrap en het effect van de presence regelaar is beter merkbaar.

Voor 16 Ohm geldt dat nog meer.

De hogere gain heeft niets te maken met de uiteindelijke cleane output dus denk niet dat je daar winst kan behalen. Je zal van de gainverschillen niet veel merken maar wel van de vervorming. Kijk naar eens goed naar de vorm van een zuivere sinus met en zonder tegenkoppeling,