Citaat Oorspronkelijk geplaatst door m.eggermont Bekijk bericht
Ik was gisteren in een klein fabriekje waar men verven, vernissen enzo maken.

Ik vertelde hen dak ik met ecoline werkte. Ze waren werkelijk verschoten dat ik hiermee hout kleur. Ecoline zou slechts tijdelijk kleuren. De intensiteit van de kleur zou verminder na enkele jaren en bij extreme bloodstelling aan de zon zelfs volledig verkleuren.

Hiervoor gaven ze mij een verklaring: Ecoline is inderdaad een waterproduct, maar bezit enkel kleurstoffen. Profucten zoals acryl verven en dergelijke bevatten pigmenten. Pigmenten zijn sterk, kleurstoffen enkel tijdelijk.

Nu zou ik graag opzoek gaan naar een alternatieve stof om hout blijvend te kleuren. Liefst producten met een breed assortiment in kleuren.

alvast bedankt
Hebben zo ook uitgelegd wat het verschil is tussen kleurstof en pigment? ...
Ik werk graag met ecoline, nog nooit iets gemerkt van snelle afbraak ofzo - wordt trouwens altijd gesealed met blanke lak.