Citaat Oorspronkelijk geplaatst door oigun Bekijk bericht
Erg strak allemaal! Ik zou je aanraden een stuk krimpkous of een dun slangetje om het draadeind te doen, loop je op den duur minder kans dat ie vast gaat zitten. Wat ook kan is kaarsvet(stearine) flink een waxinelichtje erover halen en even boven het gas houden zodat de draad mooi vol zit.
Ik heb er vaker over gehoord, dat 'vast gaan zitten', maar ik vraag me tegelijk af wat er dan vast zou gaan zitten. Als ik de hals wat meer tegenspanning wil geven, draai ik de moer wat aan en omgekeerd (tot nu toe blijkt een kwart tot een halve slag steeds voldoende daarvoor); het is toch niet zo dat daardoor binnenin de stang een eind langs het hout wordt getrokken (met de spoed van dit draad is een moertje na tien slagen nog geen 7,5 mm verderop; een halve slag maakt de stang ongeveer een derde millimeter langer of korter). De stang drukt afhankelijk van de spanning wat meer of wat minder richting de toets.
Ik kan me eigenlijk ook niet voorstellen dat halverwege de spanning op de hals zou blijven staan als ik de moer wat losser draai omdat de schroefdraad een beetje in het hout is gedrukt.