http://img2.imageshack.us/img2/1525/shack1.jpg
Toptool vind ik de variac voeding met ampere- en voltmeter, tot 3,5 kVA, hupsakeee en alweer de stoppen eruit!:)
Printable View
http://img2.imageshack.us/img2/1525/shack1.jpg
Toptool vind ik de variac voeding met ampere- en voltmeter, tot 3,5 kVA, hupsakeee en alweer de stoppen eruit!:)
Als je stop dr bij 3500 watt uitvliegt doe je toch iets fout, ze horen tot iets meer dan 3600 te gaan.
Geinig plekje verder.
Post je shack had ik gedacht als tech-kopie van post je stack maar ik denk dat technici niet zo extrovert als gitaristen zijn, dat lijkt me ook wel logisch, op mij na dan!!
Die stoppen zijn van die automaten maar ik heb nu blijkbaar een snellere versie dan in de oude meterkast. Gelukkig gebeurt het niet zo vaak, meestal als ik twee keer snel aan/uit schakel wat extreem is.
Kan een leuk topic worden; pics van plaatsen delict & ander onheil...
Ook ik zou graag een foto'tje leveren, maar dan moet ik eerst wel ff een beetje serieus opruimen.
Dus: tot over een week ofzo... :soinnocent:
Ben je bedonderd! Gewoon de zooi zoals die gebruikt wordt, dat is juist leuk. Lekker naar mekaars weerstandjes kijken...
ongeveer 1.5 - 2 jaar terug geloof ik:
http://www.dirk-hendrik.com/temp/bench.JPG
Wat een rommeltje :seriousf:
Btw, DH, je hebt PM sinds zaterdag.
voorraad 1
http://members.chello.nl/aad.sieraad/DSC_0001s.JPG
Werkbank (opgeruimd) :)
http://members.chello.nl/aad.sieraad/DSC_0002s.JPG
Voorraad 2 (ook veel :D).
http://members.chello.nl/aad.sieraad/DSC_0003s.JPG
Nog meer voorraad:
http://members.chello.nl/aad.sieraad/DSC_0004s.JPG
Rechts achter deze tafel staat nog een ladenkastje (niet zichtbaar) met elco's, weerstanden (een paar duizend) enz. Het grijze ladenkastje (net zichtbaar tussen de twee tafelpoten door) bevat IC-voeten, kroonstenen en andere meuk.
De bovenste lade van het kastje op de voorgrond, daarin zitten rollen met 1% SMD weerstanden (0805). De onderste nog meer printkroonstenen en foto print materiaal.
:crazyhappy::oZo hoort dat! een flinke bende! anders ben je langer bezig en raak je je spullen kwijt!
Deze:
http://www.onlinebouwmarkt.nl/winkel...inatietang.jpg
en nog wat spulletjes ;)
Voorraadbeheer met dank aan Douwe Egberts, het schijnt dat je dit ook in ladekastjes kunt opbergen...
http://img135.imageshack.us/img135/2672/dia1r.jpg
Een tibetaanse handwikkelmachine kan natuurlijk niet ontbreken, hoeveel volt moest je ook alweer hebben?
http://img135.imageshack.us/img135/1755/dia2.jpg
Haha, ja ik heb ook nog wel een paar van die alles door elkaar meuk blikjes.
http://members.chello.nl/aad.sieraad/DSC_0005s.JPG
Maar ik werd moe van steeds maar weer de verkeerde onderdelen zien om die ene te vinden (of niet, want die had ik niet meer :().
De Weller soldeerstationnetjes zijn goed vertegenwoordigd :D
Verhip, je kunt de boutstandaard aan beide zijden plaatsen... schuif klik.
Dank, scheelt weer over het station heenreiken
Hmm, ik heb even gekeken naar die Wellertjes, maar snap iets niet. Ik heb een 50W soldeerstation van 15 euro. Dan heb je de Weller WS-51, en die heeft ongeveer dezelfde opties, behalve dat daar precies de temperatuur bij de regelaar staat en bij die van mij alleen kleurtjes maar in de handleiding staan de temperaturen. Nu waar het om gaat: dat ding kost 200 euro! Ik snap kwaliteit, maar ruim factor 13 in de prijs lijkt me een beetje bont. Toch?
Tja, ik weet het niet..maar de Weller gaat nooit (afkloppen) stuk, de bout ligt supergoed in je hand en het snoer is megasoepel dus je voelt totaal geen tegendruk op de bout als je soldeert, zijn dat argumenten?
O ja, en je kunt hem links en rechts geplaatst gebruiken, die was ik nog vergeten!
Het zijn allemaal kleine dingen maar ik zou toch niks anders willen. Oke 200 euro is niet niks maar ik zie het als een professioneel stukje gereedschap. Ik repareer niet gratis dus ik mag wel wat investeren. Goed gereedschap kan echt schelen, ik gebruik om een potmeter of input los of vast te draaien idioot dure Hazet pijpsleutels, die schieten nooit uit en maken geen krassen op de frontplaat. Ach ja, het zal wel snobbisme zijn...of oog voor kwaliteit...kies maar ;)
Klopt, mijn eerste weller gebruik ik nu nog en dateerd uit de jaren '70. Toen koste dit station fl 200,-, nu betaal je er gewoon E200,- voor.
Aan het gereedschap herkend men de vakman hoewel er "vaklui" zijn die er met het duurste spul nog niks van bakken.
Ik heb jaren de kwaliteit en correcte temperatuur aanduiding van deze stations moeten controleren, dit was namelijk een eis van de luchtvaart autoriteiten. Zelden week een station meer dan 1% af wat toch wel iets zegd over de kwaliteit. Goed gereedschap is imo zeker geen overbodige luxe, werkt veel prettiger en zoals klaster al schrijft verklein je het risico op fouten zoals uitschieten. De kwaliteit van de reparatie is direct afhankelijk van de gebruikte meetapparatuur cq gereedschap. Dat vergeten de meeste mensen nog wel eens als ze iets laten repareren. In eerste instantie wordt er naar de prijs gekeken. (Hollands?)
Waar ik niets over lees is de even zo belangrijke netheid. Ik neem aan dat je als eigenaar van een apparaat graag ziet dat al het bevestigingsmateriaal na reparatie weer op de orginele plaats wordt bevestigd. Mijn ervaring is dat de meeste techneuten (en ik ken er heel wat) er een teringzooi van maken. Sorry, kon even geen ander woord bedenken. Tis dus maar net waar je voor kiest.
Frans.
<edit>
@Klaster: de inschakelpiek van je trafo veroorzaakt het sneuvelen van je stoppen. Dit verschijnsel doet zich ook voor bij zware motoren voor draaibanken ed.
Grappig hoe jullie zo de Weller ophemelen. Al mijn pedalen zijn gemaakt met de soldeerbout van 15 euro van bij Musikding. Prima ding voor wat ik er mee moet doen.
Wel eens een plakje worst gesneden met een bijl? :D
Het gaat natuurlijk wel met een goedkoop boutje maar de kwaliteit van de las zal er zeker onder lijden. Ook is de levensduur met een gamma boutje ondergeschikt aan zo'n weller station. Wel eens gedacht aan de temperatuur wisseling van de stift?
Frans
M'n eerste Weller (W60) heb ik 21 jaar & een paar maanden intensief gebruikt.
M'n nieuwe Weller (W61) gaat alweer 8 jaar mee.
Maar we dwalen af...
Gedeeltelijk waar. Ik zou het op "aan de keuze van het gereedschap" willen houden. Subtiel verschil.
Voorbeeld daarbij;
De door Klaster genoemde pijpsleutels zijn inderdaad ideaal om netjes, krasvrij etc te werken. Jammergenoeg zijn ze in het geval van het vervangen van een pot in een Ernie Ball volumepedaal ineens nutteloos. Dat was het moment dat ik een setje uit plaatijzer geperste pijpsleutels van 2,50 op de markt ben gaan halen. Die pasten wel terwijl de gewone een te dikke wand hebben. Sikkepitterig voorbeeld maar wel 1 waar de "gewone" oplossing ineens niet werkt.
@ Valoosj,
15 euro at musikding....
Ik heb echt te veel van dat soort prutpookjes versleten.. Allemaal stuk op het moment dat je een haastklus moest doen. Om nog maar niet te spreken van het eindeloos op de grond flikkeren als gevolg van stugge netsnoeren. Ik hou het nog even bij m'n Weller stationnetje OK?
(En, zoals Nico terecht al noemt, een Metcal als die Weller er mee nokt. Wereldspul!)
Toch maar wat rommel opzijgeschoven...
Bijlage 102
<edit>
@Klaster: de inschakelpiek van je trafo veroorzaakt het sneuvelen van je stoppen. Dit verschijnsel doet zich ook voor bij zware motoren voor draaibanken ed.[/QUOTE]
Okay, zoiets had ik vermoed dus heb ik er later een softstart schakeling met een relais en serieweerstand in gemaakt anders ging het echt telkens mis!! Achteraf gezien waren twee zware NTC's wellicht ook genoeg geweest?
Jammergenoeg zijn ze in het geval van het vervangen van een pot in een Ernie Ball volumepedaal ineens nutteloos. Dat was het moment dat ik een setje uit plaatijzer geperste pijpsleutels van 2,50 op de markt ben gaan halen. Die pasten wel terwijl de gewone een te dikke wand hebben. Sikkepitterig voorbeeld maar wel 1 waar de "gewone" oplossing ineens niet werkt.
Yep, ik heb dat wel eens met een silverface twin frontplaat waar die potmoeren net wat verzonken zijn in een klein gat, dat gaat soms ook net niet/wel met die Hazet omdat ze nogal groot zijn en wat diepte nodig hebben.
Ik denk dat je oplossing met een relais beter is dan met NTC's. Bij NTC's blijft altijd een ongewenste weerstand achter waardoor ik betwijfel of dat gaat werken met zulke vermogens. Ook heb ik twijfels bij de levensduur van NTC's, na menig stille crematie van NTC weerstanden te hebben meegemaakt.
Frans.
Van mij dan ook maar een blik op de O.K.
Gelijk maar eens lekker opgeruimd. Was ff vergeten hoe het eruit zag. :mmmm: maakt weer wat herinneringen los.
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/ok.jpg
Tijdens een consult is er natuurlijk wel eens paniek om de patient te redden. In dit geval viel het wel mee, ging voornamelijk om voedingsproblemen wat voor een spontane en blijvende blackout zorgde.
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/ok2.jpg
Frans.
http://foto-uploaden.nl/img2/gsabx04.jpg
Ik ben nog niet zolang bezig met pedaaltjes als de meeste waarschijnlijk hier. vandaar een mooi bescheide plekje. klein opbergkastje op hoek van mijn bureau met wat weerstandjes, elko's en condensatoren.
Voor dat de patient opgenomen kan worden moet hij natuurlijk eerst in bad
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/vies2.jpg
Na het badderen
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/vies1.jpg
en bij sommige patienten kun je maar beter de stekker eruit trekken....
http://img32.imageshack.us/img32/6374/exitmarshall.jpg
Nou gewoon,.....precies hetzelfde natuurlijk.
Na een operatie moet de tafel toch ontdaan zijn van alle (organische) resten en gedesinfecteerd worden. Steriel is hier immers het toverwoord.
Stel je voor dat een nieuwe patient(e) in aanraking komt met materiaal van een vorige patient(e).
Een bacteriele infectie http://home.casema.nl/jajop/cluseau/bug2.gif is zo opgelopen en dan kan zelfs een spiritueel medium niets meer betekenen http://home.casema.nl/jajop/cluseau/girl_angel.gif.
Zie onderstaand voorbeeld:
De ingewanden van een AMI block.
Door een Amerikaanse collega verwaarloosd is dit PTP juweeltje ernstig aangetast.
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/pics/0592.jpg
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/pics/0603.jpg
Toen de patiente bij kennis kwam bleek er een ernstige opstipatie van haar uitgang te zijn.
De oplossing werd gevonden bij een terminale donor.
Na een waardig afscheid (om privacy redenen geen afbeelding) is de uitgang verwijderd en ingebracht bij de ontvanger.
Natuurlijk ook hier grote schoonmaak en sterilisatie.
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/pics/0616.jpg
Na liefdevolle verzorging en revalidatie is dit block in haar omgeving teruggeplaatst .
Voor......
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/pics/0589.jpg
Na.......
http://home.casema.nl/jajop/cluseau/pics/0611.jpg
Al met al een bloederige sessie maar met goed gevolg.
Frans.