http://www.box.com/s/82b2606e4b6d6566eda1
:cheerup:
Printable View
beetje veel galmpje op je gitaar
voor de rest weet ik het nog niet
mag dat ?
alles mag :D
Old school :punk:
De rock feeling zit er goed in, maar zoals idd gezegd is er wat veel galm. Met vocalen erbij (die juist weer wat lui klinken, alsof diegene niet voluit gaat..) zijn ze alsof ze met twee verschillende settings in elkaar zijn gevlochten, terwijl er nog niet zoveel tijd aan een optimale mix is besteed. Het type galm past het totaal wat minder op gitaar. Wel een goed gitaargeluid! Welke amp/gitaar? Ritmesectie en gitaar missen soms ook net een aantal belangrijke accentjes in de themariff hier en daar.
Toch overheerst het positieve. :)
De zang mag wat meer on key Bass.
ja de dame is nog wat roestig, heeft anderhalf jaar niet gezongen, is nu al een stuk meer los en minder op zoek dan vorige week.
galm.. hehe, ik heb zo'n heel goedkoop malekko chicklet dinkie met niet erg fijn instelbare potjes :chicken:
verder was ik iets gehandicapt want mijn EPbooster is dood.
en mijn tubescreamer moet ik ook nazien want die bromt erg veel.
en de mix.. tja, het is een mix, maar ook maar gewoon een opname van oefenen.
toevallig dan gedaan met 13 microfoons maar ik ga er geen dagen mixen aan besteden :D
ik pak gewoon de instellingen van vorige week en ga daarmee aan de gang.
en dan direct na het oefenen zijn je oren wat verrot en neem je ondertussen ook een borrel en een kuch, grasje :seriousf:
een echte demo komt pas als we een nieuw eigen nummer hebben, we hadden er twee maar met het vertrek van de zanger zijn die mee weg.
1 was van hem en het andere van ons samen.
hier komt al iets meer de zangeres die er in zit naar voren :p
http://www.box.com/s/35c7cb7381d5e568b9b3
Veel lekkerder!!! Je zou er een gitarist bij moeten doen misschien, leent het geluid zich goed voor.
misschien, ja, maar nee, gaan we niet doen :D
ik wil dit juist al een hele tijd, de powertrio bezetting.
Ik vind het prima zo, steeds beter eigenlijk. En veel geluid per vierkante meter, daar geniet ik als luisteraar/kijker zelf ook het meest van. Doe verder man, die zangeres haar stem mag er wezen als ze zich een beetje wil smijten.
Bass, lieverd, de dame heeft absoluut een goede stem en power in overvloed, ze zingt alleen bijna constant onder de toon en niet zo'n klein beetje.
En die gitaar, doe dat eens dubbel en dan hard L en R of de een op 9 uur en de ander op 3 uur. En met dubbel weet je wat ik bedoel, een 20 a 30 miliseconden is genoeg.
dank meneer zwijn, ja, gister gooide ze zwijnen naar parels, dat belooft wat :D
wat bedoel je han? dubbel inspelen? het is maar gewoon oefenen..
en zeker komt er nog veel meer uit haar.
ik ken haar sinds 1995, toen kwam iemand met haar aanzetten en kreeg ik al snel dromen van pinkpop enzo :D
1995 was alleen kwa werk mijn drukste jaar ooit (6 days a week) dus dat werd niets.
ze is altijd een goeie vriendin gebleven en dus nu onlangs bood ze zich aan in principe als invaller tot en met 1e pinksterdag.
als ze echt weer gaat dan legt dat de lat voor een volgende erg hoog :chicken:
In het tweede nummer klinkt de zangeres wel beter, maar haalt nog lang niet het niveau van de band.
En wat Han zegt, (nog) niet zuiver.
Maar, dat zal wel wennen zijn.... als zij zo lang niet heeft gezongen. Of misschien nog maar een auditie plannen voor
een zanger(es) ??
ik ben er van overtuigd dat ze het niveau makkelijk gaat halen.
tegen de tijd dat ze weer gaat :chicken:
en ondertussen zoeken we naar een ander.. that's the deal.
maar ze praat al over wat er misschien gaat gebeuren als we niet iemand anders vinden :D
Je copieert je gitaarspoor en verschuif dat 20 miliseconden, het origineel zet je links en de copie rechts, dat ik dat nog moet uitleggen, duh. :D
:D achso.
kan het proberen, heb twee sporen 1 sm57 en 1 senn 106? zijn tamelijk schoon van overspraak, elk voor een greenbackje.
Han heeft gelijk, zang hangt er steeds tegenaan maar dat dan wel weer consequent wat ook knap is :D
Het is een opvatting, natuurlijk, maar voor mij vraagt zo'n nummer om een Billy G. benadering, dus wat gebroken akkoorden en halve licks als je begeleid en dan kleven met pinches en double/triple stops in de solo. Om in een powertrio in single note toonladders te soleren is best lastig.
jazeker hangt ze, maar duidelijk al minder dan vorige week.
ze heeft canadees conservatorium opera dus dat moet goed komen :D
nadeel is ook dat met het, kuch, vertrek van de vorige zanger de monitor installatie mee weg is :chicken:
moeten we nog ff iets voor regelen.
gebroken akkoorden en halve licks, grappig dat je dat zegt, ben ik, al dan niet bewust al meer mee bezig de laatste maanden.
lekker experimenteren :p
Ik vind je gitaargeluid wel gaaf eigenlijk. Je spel is wat rommelig, zo kan die riff bets iets beter uitgewerkt, strakker gespeeld worden, ook met de solo gaat het allerlei kanten op. Toch wat jammer.
Maar je sound maakt een hele hoop goed hahaha, echt te gek!
ja ik ben maar een prutser.
maar wel een lekkere :D
:makeup: :cheerup:
hey bass,
sorry maar ik vind de zang echt niet goed, mag ik dat zo bot zeggen.
Anderzijds: interessante stemkleur wel en als het een toffe madam is die zin heeft om eraan te werken, go for it.
mag ik ook nog zeggen dat ik klassieke zangopleiding voor een rockgroepje geen argument vind?
het is voor mij lang geleden dat ik haar heb horen zingen en heb er vertrouwen in dat het veel beter wordt.
en ja je mag alles zeggen, bot en wel, doe ik ook :D
Die zangeres heeft een beest van een stem, moet dan haast wel een monitor probleem zijn, als ze er net onder blijft zingen (wat ze zoals gezegd al doet)
Gitaarpartij... Tja....
Blijft een Les Paul.....;)
hi
Alle gebreken van een eerste oefenronde worden hier genadeloos vastgelegd.
Iets dat ik belangrijker vind hoor ik ook. De band als geheel is ineens 10 jaar jonger. En heeft er weer zin in.
Zet de volgende keer gewoon twee microfoons neer, dan hoef je je over de overige 11 geen zorgen meer te maken en heb je gelijk in beeld hoe het team klinkt.
Bovendien heb je, als het goed is, de Guckenheimer Sauerkraut Band in je bezit met Stars and Stripes for ever. Track 8 van de 1e kant. Laat haar daar maar naar luisteren, dan weet ze gelijk wat de bedoeling is.
Heb je m niet? Dan zend ik m effe.
Bovendien ook een unicum voor NL: Een powertrio met zijn vieren. Fijn, iedere dag leer ik wat.
Lekker doorgaan en niet alleen werken aan de minpunten. Dan is de lol er snel af. Kicken is minstens zo belangrijk.
Vriendelijek groet, Gus
Om over die dubbele track ook wat te zeggen: je kunt ook twee mics pakken en die lichtjes uitpannen. De ene mic vlak voor de speaker en de andere een meter er vanaf (en ander type). Die kerel die mijn materiaal opnam kwam daarmee en dat pakt wel tof uit.
precies gus, de lol, het kicken :cheerup: stuur maar op die sauerkraut :seriousf:
eboue, er staan al 2 mics en die (dikke) meter er vanaf staat een overhead voor drums, dus dat effect is er al :D
Dan wordt het toch anders hoor. :)
Is dat dan geen idee? Een strakke opname pakken met de band (met clicktrack), die iedereen met headphones op en dan gitaar los inspelen? Een gitaar heeft nogal veel invloed op de rest van de overspraak en dan kan je 'm achteraf ook beter inmixen, handiger me die reverb instelling misschien. Uberhaupt gebruik ik dat vooraf niet tot nauwelijks omdat je nooit terug kunt.
Maar ja, daar zul je wel al lang aan gedacht hebben.. in het laatste studiootje waar ik in speelde hadden we helemaal niet veel mics. Twee voor gitaar (meestal 1) en een drie of vier voor drums (bassdrum/snare/crashes rechts + room erboven), 1 voor bas. Klaar. Rest is mixwerk geworden. Het resultaat ken je inmiddels.
ja, als we eigen nummers hebben, ik ga geen 'echte' demo's maken met covers :D
dit is met, ehm.. 12 mics opgenomen.
de zang gewoon een SM58.
8 op de drums.
1 op de bas en 2 op de gitaar.
maar het is en blijft gewoon een opname van oefenen.
toevallig semi sjiek omdat het kan gewoon :D
:dontgeti: blijkt er toch een galm op 1 van de gitaar mics te staan :D
remix, met de double truuk..
http://www.box.com/s/88a863e494687d424606
vroendelijk dank :seriousf:
edit: filmpje bij :D
http://www.youtube.com/watch?v=E4cnxAUEUd4
De Remix. Strak Bass, die gitaar, goood. De single line solo blijft lastig, je mist een 2e gitaar. Ik zou dat zelf opvangen met meer vanuit de akkoorden spelen en wat delay erbij.. maar dat ben ik.
De zang klinkt een stuk beter maar... hoe zal ik dat zeggen... haar stem heeft de klankkleur van een rockchick maar haar benadering totaal niet. Dat is geen slecht ding, je kan dat ombuigen naar je voordeel.
Haar benadering doet me eerder denken aan iemand als Annette Peackock.
Die zag je niet aankomen he.
http://www.youtube.com/watch?v=hUcE9cdQdkM
oehw ja lekker pepe :p geen idee nog welke kant het op gaat met deze dame maar spannend in ieder geval.
die solo is een bitch, (danny speelde hem stiekum deels dubbel op de single..)
de zanger speelde hem mee met mondharp maar echt lekker ging dat nooit.
laat mij maar alleen en geef het nog een aantal keren oefenen, dan doe ik er ook meer van mezelf bij :D
en de bassist moet niet steeds vergeten dat hij een trapbakje heeft om een wat meer kga kga geluid te hebben tijdens solo's
Laat me raden: je hebt een opleiding gedaan aaan het SAE of iets dergelijks?
De afgelopen weken heb ik een CD opgenomen met een van de beste bluesbands van dit land. De gitarist loopt over van de ideeën en wilde de mogelijkheid openhouden om alles over te kunnen doen. Dus overspraak van zijn gitaar was verboden, zijn amp moest in de kleine opnameruimte en de andere bandleden konden hem horen via de koptelefoon. Zij hebben hun eigen mengpaneel en kunnen hun eigen mix aanpassen.
Het laatste nummer werd besloten om dat als band in een keer op te nemen, dus geen dikke Neumann voor de zanger maar een Beyer M88. De bandleden in de grote ruimte, de zanger speelde gelijk mondharp tussen het zingen door, de gitarist naast hem voor het vraag antwoord spelletje tussen zang en gitaar, de tweede gitarist aan de andere kant en bas en drums. En knallen als een bezetene. Dit wordt met grote afstand het beste nummer van de CD.
En op een ander nummer van 10 minuten zit aan het eind een bassolo, maar dat ging niet naar wens dus dat moest over en dat plak ik er wel aan vast. Drie keer geprobeerd, maar dat ging te snel. Dus ik keek naar het tempo tijdens het deel vlak voor de bassolo en dat ging 85 bpm. Dus 85 bpm ingesteld op de clicktrack, die op de koptelefoon gezet en gaan met de banaan. Al in de eerste maat ging het veel te snel en heb ik de click uitgezet. Dat ging bij herhaling hetzelfde en op een gegeven moment was de solo perfect maar het ging sneller als de rest van het nummer. Met de mix heb ik dat er aan geplakt en gestretched, niks mis mee, maar wel verneukeratief natuurlijk.
Bottom line: veel muziek moet je opnemen zoals het gebeurt en de overspraak is geen enkel probleem als je weet hoe je dat kunt minimaliseren. Bij een vorige bluesband had ik de percussionist naast de drummer en alles tegelijk ingespeeld inclusief de zang.
Ik vrees dat ze dit in de opleidingen niet zo doen, maar de percussiemicrofoons zijn perfecte drum roommics als je ze op de juiste plaats neerzet.
De volgende opname is jazz, vleugelpiano, bas, gitaar en zangerin en dat gaat allemaal tegelijk, inclusief de overspraak wat het zo levendig maakt.
@Remix: veel beter! Gitaar is wel erg in your face, maar 't galmpje is weg. Mooi! :P
@Han: Nee, ik heb in het geheel geen opleiding gedaan in de muziek. Ik ben dierenarts (31 jr) met een leuke hobby, maar het had zo andersom kunnen uitpakken.
Je hebt helemaal gelijk wat betreft dingen laten gebeuren en dan opnemen. Het is mijn 99% voorkeur! Zo hebben wij met de vorige band ook een vette jam eruit gegooid. We hadden drie songs opgenomen, we waren kapot. Toen zei ik: 'kom op jongens, we gaan die adhd jam nog eens doen. Ja, nu ja!' Met kramp in onze vingers hebben we er nog een schep bovenop gedaan en daarna waren we doodop, we konden niet meer staan. Echt, wat een opname is dat geworden, zoveel energie!! We hebben het nooit meer zo kunnen benaderen, juist vanwege de situatie (dat is Sippy Cup geworden op m'n website / zie andere topic).
Zo heb ik het het zelfs het liefst, maar soms lukt het afschermen van het gitaargeluid gewoon niet goed vanwege de grootte van de ruimte of zijn er geen schermpjes (hoeft niet top-notch te zijn), de instelling is bout of de gitarist kan z'n draai niet vinden. Mike (de eigenaar van de studio) kwam met dat clicktrack gebeuren en ik was eerst schamperend, maar het heeft toch leuke dingen opgeleverd. Zeker als je een nummer gescheiden in moet spelen (we hadden geen bassist meer en ik heb een aantal baspartijen ingespeeld, o.a. Paradise, Henry V) moet je wel natuurlijk. Of ik wilde meerdere gitaarpartijen unisono inspelen om de riffs aan te dikken (tot wel drie lagen bij Henry V halverwege: kon daar goed). Dan is juist net dat kleine beetje verschil lekker, terwijl je zo strak mogelijk probeert te spelen. Dit heb ik met bas niet gedaan, dat rommelt te snel.
Waar kunnen we die song tzt horen Han? Ben nieuwsgierig!
Als de CD uit is zal ik wel een linkje posten. Het probleem met opnemen is dat je tussen twee zaken zit: het presteren van de band en de kwaliteit van het geluid. Microfoons zijn er in alle soorten en maten, maar waar het op aankomt is de kennis van de eigenschappen en de toepassing in welke omstandigheid dan ook. Daarom gebruik ik op een gegeven moment liever een Beyer M88 handmicrofoon dan een dikke buizen Neumann en hoewel die laatste beter klinkt, is het in een situatie met een harde band niet de beste keus.
Daarom hebben studio's soms meer dan 100 microfoons.