Welkom op het GitaarNet.
+ Reageren op discussie
Weergegeven resultaten: 1 t/m 8 van 8

Threaded View

  1. #2
    Senior Member
    Geregistreerd
    19 maart 2008
    Locatie
    Amsterdam
    Berichten
    2.063

    Standaard

    Extra lengte achter de brug en/of voor de topkam maakt geen (noemenswaardig) verschil qua spanning. Het komt altijd neer op een formule waar je het soortelijk gewicht van de snaar, de spanning, de mensuur en de frequentie in stopt.
    Bij deze spanning en deze lengte en deze snaar (met dit soortelijk gewicht) krijg je die toon. Of andersom: bij deze mensuur en deze snaar (met dit soortelijk gewicht) en ik wil deze toon, dan staat daar deze spanning op.
    Maakt verder niet uit of er extra lengte buiten het trillende deel van de snaar zit; de spanning wordt gelijk over de hele snaar.

    EDIT: d'Addario heeft een tooltje op de site. Daar kun je een beetje experimenteren. Ze zijn er alleen net op het moment mee aan het werk, dus hij doet het even niet
    Laatst gewijzigd door Woml; 12 april 2024 om 19:54
    I've got an inferiority complex - but it's not a very good one...

 

 

Favorieten/bladwijzers

Favorieten/bladwijzers

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •  
Back to top