
Oorspronkelijk geplaatst door
Rinze
Dit is altijd al een apart forum geweest. Als je nagaat dat het de laatste tien jaar met steeds minder moderatie doorgesukkeld heeft is het een wonder dat het nog bestaat. Al wordt de spoeling wel erg dun zo langzamerhand.
Wat betreft het hoge off topic/mafkezen - gehalte: mijn persoonlijke indruk is dat dat altijd al zo is geweest hier. Alleen is nu de rest (het serieuze gitaar gerelateerde deel) zo goed als weggevallen waardoor alleen de mafkezerij overblijft. Gezien de geschiedenis van dit forum niet zo verwonderlijk: door gedrag toe te staan wat op andere fora tot een permanente ban leidt is de selectie omgekeerd: de mafkezen hebben de "normalen" verdreven. Zoiets.
Zelf heb ik al heel lang het idee dat ik er op een gegeven moment vanzelf klaar mee zal zijn en hier niet meer kom. Tot nog toe is dat niet gebeurd, al komt het moment dat iemand hier als laatste in zijn eentje zit te roeptoeteren wel steeds dichterbij. Ik vind het allemaal wel interessant eigenlijk maar ben dan ook ooit afgestudeerd als socioloog..
Wat betreft de kennis, tja. Ook op andere fora en op fb (en ik bij hele andere onderwerpen) zie ik 90 % posts van mensen die de bekende mythen en hypes herkauwen, vaak zonder persoonlijke ervaring. Als je wat dieper in de materie wilt duiken moet je het toch meestal gewoon zelf uitzoeken. Wat voor de een werkt hoeft voor de ander helemaal niet te werken en ook een hoop van de al dan niet zelfverklaarde experts berijden het liefst hun favoriete stokpaardjes.
Nu ik erover nadenk zoek ik mijn info op gitaargebied maar ook over zaken als koken, ligfietsen en webdesign vooral via Google en YouTube. En blijkbaar werkt dat voor mij vrij goed, waar het antwoord uiteindelijk vandaan komt boeit me niet echt. Het valt me wel op dat op fora praktische vragen erg vaak verzanden in volstrekt nutteloze discussies. Dat is iets wat zeker niet alleen hier gebeurt.
Verstuurd vanaf mijn ANE-LX1 met Tapatalk
Favorieten/bladwijzers