Dat is ook iets dat je al doende moet leren. Als iemand het principe uitlegt is dat natuurlijk handig, maar die informatie is goed te vinden.

Als er in zo'n cursus nu een hele reeks gerichte oefeningen zit werkt het. Als hij alleen uitlegt hoe het werkt, zonder oefeningen, zal het weinig toevoegen.

Wil je het praktisch toepassen moet je er zelf mee aan de slag. En het heeft wat tijd en oefening nodig. Je moet de principes toepassen. Anders is het enige alternatief dat je al die grepen uit je hoofd leert. Dat werkt 'sort of' totdat je een greep tegenkomt die je nog niet gehad hebt. En dan kan één greep soms behoorlijk veel akkoorden zijn.

Die kleine akkoordjes zijn doorgaans trouwens onderdeel van grotere grepen, die je ws. wel gelijk zou herkennen.

Geen idee hoe goed Paul Davids verder is, maar hoe goed hij ook is, hij kan niet met een toverbaton zwaaien waarna de leerling het allemaal kent en kan. Dat moet je hoe dan ook zelf doen.