Welkom op het GitaarNet.
+ Reageren op discussie
Pagina 5 van 10 EersteEerste ... 34567 ... LaatsteLaatste
Weergegeven resultaten: 41 t/m 50 van 96
  1. #41
    Senior Member
    Geregistreerd
    16 november 2004
    Locatie
    Den Haag/Amsterdam
    Berichten
    22.127
    Blog Entries
    1

    Standaard

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door Speeddemon Bekijk bericht
    Mijn bedoeling is juist die mix van PAF on steroids, met meer Super Distortion-achtige (ceramische) strakheid, low-end control en punch, maar wel het smeuïge van Alnico's.
    Anders regel je toch gewoon ééntje extra voor jezelf bij SD? Met de prijzen die je noemt en die ik je bood maak je nog goed winst ook.
    true, maar ik kom er totaal niet aan toe om dit soort dingen te tacklen nu. ik MOET gitaren afmaken, voor NAMM. (ik denk dat je een 59/custom moet hebben met een alnico8 by the way, of als t wat strakker moet, de jb/fullshred alnico.

  2. #42
    Senior Member
    Geregistreerd
    12 mei 2003
    Locatie
    22 Acacia Avenue
    Berichten
    12.176

    Standaard

    Hey Orph, ik had jou nog niet gehoord over het verschil tussen de Custom 5 (SH-14) en 59/Custom Hybrid (SH-16) in de brugpositie van een Les Paul Custom (mét maple cap).
    Enneh... NAMM is voorbij... wink wink. ;-)
    Gezocht:
    Marshall 2553 (50W) in zwart tolex | Hamer Californian Elite in Aztec Gold
    Behoorlijk de bijlman met wat gemene karbonades en versnipperingsvaardigheden ter laars.

  3. #43
    Senior Member
    Geregistreerd
    16 november 2004
    Locatie
    Den Haag/Amsterdam
    Berichten
    22.127
    Blog Entries
    1

    Standaard

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door Speeddemon Bekijk bericht
    Hey Orph, ik had jou nog niet gehoord over het verschil tussen de Custom 5 (SH-14) en 59/Custom Hybrid (SH-16) in de brugpositie van een Les Paul Custom (mét maple cap).
    Enneh... NAMM is voorbij... wink wink. ;-)
    namm is misschien voor jou voorbij, maar ik zit met de gebakken peren. heb het nog steeds druk (en zit nog steeds in de US! )

    custom 5 heeft een middip, de 59custom heeft dat minder. de 59/custom is dynamischer, iets meer sprankel in het hoog, iets minder bijtend strak (wil niet zeggen dat de 59/custom niet strak is, want dat is ie wel, de custom5 is alleen wat stugger). pinch harmonics vliegen er ook makkelijker uit (uit de 59custom). Ik pak nooit de custom5. altijd de 59/custom. ietsjes minder output, maar de boost in de mids lijken dat te compenseren. Ik heb 2 weken geleden een leuk prototype pickup getest: een 46k pickup met 2 ceramic bars. Heel woody en organisch, maar mijn fullshred/jb hybrid vonden ze toffer, omdat die veel 'puurder' klinkt, veel agressiever en als klap op de vuurpijl, bijna even hot.

  4. #44
    Senior Member
    Geregistreerd
    12 mei 2003
    Locatie
    22 Acacia Avenue
    Berichten
    12.176

    Standaard

    Nou, ik heb ze dus beide (de SH-14 Custom 5 en de SH-16 Custom/59 Hybrid) in m'n Burny RR Les Paul Custom getest;

    Mijn bevindingen sluiten aardig aan bij wat Renin en Orpheo al zeiden;
    Custom 5: strak, maar groots, 'bold' zonder het zagerige van ceramische magneten. Ik kon niet zozeer een mid-dip bemerken (then again, ik test op een Engl Invader en Ironball, dus mids aplenty), maar wel een vette, maar strakke bak laag waar je U tegen zegt. Redelijk hoog qua output, maar niet overdreven. Best goede pinch harmonics ook (DiMarzio Norton doet dat wel net nog iets beter).

    Custom/59 Hybrid: Vandaag ontvangen uit de US and A, zelf een originele Duncan gold cover op gegooid (was een eitje; dubbelzijdige tape over de slug poles, onderkant (bottom plate) op 2 plekjes beetje opschuren, cover aandrukken en op de opgeschuurde plekjes vast solderen); Idd een stuk meer mids, verhoudingsgewijs daardoor ietsje minder laag dan de Custom 5, maar het is zeker geen dun/iel klinkend element. Hij schreeuwt goed; veel (pinch) harmonics; output is ietsje lager dan de Custom 5.
    Morgen op repetitie-sterkte testen...momenteel dus nog te kort kunnen testen, maar absoluut niet verkeerd.
    Gezocht:
    Marshall 2553 (50W) in zwart tolex | Hamer Californian Elite in Aztec Gold
    Behoorlijk de bijlman met wat gemene karbonades en versnipperingsvaardigheden ter laars.

  5. #45
    Senior Member
    Geregistreerd
    12 mei 2003
    Locatie
    22 Acacia Avenue
    Berichten
    12.176

    Standaard

    Gisteren gerepeteerd met de C59/Hybrid...
    Goeie strakke sound hoor, maar er gebeurt wel heul veul in de mids! Zeker punchy, zonder steriel te worden, maar ik moet ze nog wat meer vergelijken.

    ik was niet 100% verkocht, maar misschien te voorbarig, en ik had m'n Ironball (20W, EL84) bij, ipv Invader (100W, EL34).

    Na wat lezen op het Duncan forum heb ik wel een verklaring gevonden waarom ik mogelijk de Custom 5 in 1 keer raak vond; flinke mahonie/maple Les Paul in een EL34 amp! Diverse mensen haalden aan dat degene die de Custom 5 iets minder vonden, of te mid-scooped, gebruikten hem in Strats en/of op 6L6 amps. Ik weet van Orph dat ie een Engl SE had/heeft en een Mesa Mark IV had/heeft, dus wie weet zit daar z'n lauwe gevoel jegens de Custom 5.

    Ik weet i.i.g. wel dat ik de Custom 5 niet snel wegdoe; of hij komt terug in deze gitaar, of hij gaat in iets anders (ook mahonie, set neck, maar 25,5" scale, string-through body)
    Gezocht:
    Marshall 2553 (50W) in zwart tolex | Hamer Californian Elite in Aztec Gold
    Behoorlijk de bijlman met wat gemene karbonades en versnipperingsvaardigheden ter laars.

  6. #46
    Senior Member
    Geregistreerd
    16 november 2004
    Locatie
    Den Haag/Amsterdam
    Berichten
    22.127
    Blog Entries
    1

    Standaard

    Ik denk dat t bij jou zo raak is omdat je amp zo mid heavy is Ik wil juist amps met relatief weinig mids zoals de JCM800. die amp is gewoon veel meer scooped in het lage mids (wat engls over t algemeen plenty hebben) en heeft juist heel veel 'upper mids'. En juist die upper mids maken het dat die amp zo open klinkt. In mijn optiek...

  7. #47
    Senior Member
    Geregistreerd
    17 september 2002
    Locatie
    Wormerveer
    Berichten
    3.163

    Standaard

    Oke, it's been a while, maar ik wilde, omdat ik dit topic toch gestart ben met die reden, toch even laten weten welke pickup ik uiteindelijk gekocht heb om mijn JB te vervangen in mijn LP custom.

    Het is de Bare Knuckle Abraxas geworden. Leek me op papier wel aardig en kon ik toevallig tweedehands overnemen.
    Grootste verschillen met de JB: wat minder output, iets meer definitie (minder compressie, meer string separation), maar lijkt daardoor wel ietsje dunner te klinken, speelt wat stugger, nog steeds redelijk veel mid, maar wel wat neutralere EQ dan de JB.
    Best een goede pickup. Anders, maar weet niet niet of ik hem echt beter vind dan de JB. De JB (staat JBJ, met extra J dus achterop) is overigens een oude. Die schijnen weer beter te klinken dan de nieuwere. Weet niet wat daarvan waar is.
    Heb de Abraxas nu een paar maanden geprobeerd, dus kan me een redelijk objectief beeld vormen. Ik weet niet of het een blijver is. Ik mis een beetje de stuwing/punch en het wat vloeiendere van de JB. Die speelde iets makkelijker. Misschien omdat die wat meer output heeft. Leek ook wat voller te klinken.
    Er is nu ook een redelijk verschil (niet in volume, maar sound) tussen mijn neck pickup (SD 59) die ik echt wel lekker vind klinken: dik, maar toch duidelijk en de Abraxas: die klinkt dan toch wat dunner, minder authoriteit zeg maar. Het is natuurlijk ook het verschil tussen bridge en neck, maar met de JB viel me dat toch minder op. Bij de Abraxas heb ik de neiging om de gain wat meer open te draaien, maar eigenlijk wil ik dat niet: dan gaat mijn neck pu minder lekker klinken en vanaf gain op 7 wordt de JCM ook wat te los vind ik.

    Ik ben dus weer een beetje aan het rondkijken en misschien wel geïnteresseerd in een Holy Diver of Nailbomb van BKP, alhoewel er wel wordt gezegd dat de Holy Diver te dik kan klinken in een LP. Ik zoek een pu met veel stuwing, mag redelijk dik klinken (het moet wel een Les Paul sound blijven) en mag ook redelijk wat output hebben, maar niet modderig worden. Misschien ook wel een BKP Crawler of Rebel Yell, who knows?

    Waarschijnlijk gaat de JB voorlopig weer terug om eens te kijken of dat weer even bevalt.

    Ohja, amp is een JCM800 2203. Speel voornamelijk harde rock, geen zware metal, maar dus met flink wat drive. Denk JCM800 met preamp op 6 a 7 en soms een tubescreamer of OCD ervoor als extra boost. Maar ook zeker uitstapjes naar wat cleaner werk (niet te clean..dat doet de JCM ook niet echt).

    Any thoughts of ik het in de goede richting zoek??

    God...I hate swapping pickups :-)

  8. #48
    Senior Member
    Geregistreerd
    12 mei 2003
    Locatie
    22 Acacia Avenue
    Berichten
    12.176

    Standaard

    @Marc, ik zou op zich de Custom 5 niet afschrijven, als ik je zo hoor. Stuwt goed, niet overdreven harde output (vergelijkbaar met JB), meer laag dan JB, wordt niet modderig.
    Gezocht:
    Marshall 2553 (50W) in zwart tolex | Hamer Californian Elite in Aztec Gold
    Behoorlijk de bijlman met wat gemene karbonades en versnipperingsvaardigheden ter laars.

  9. #49
    Senior Member
    Geregistreerd
    21 mei 2007
    Locatie
    zeeland
    Berichten
    4.037

    Standaard

    In bijna al mijn planken zitten Bare Knuckles. Ze klinken tov van veel Duncans en Dimarzio's opener, gedefinieerder en complexer, met een prima nootseparatie. Het lijkt alsof ze iets gain opvreten, omdat ze ook bij bakken gain niet modderig worden. Daar moet je aan wennen. Ook zijn ze erg gevoelig voor de hoogteafstelling, waardoor het even zoeken is om de sweet spot te vinden. Heb je die, dan klinken ze erg mooi, vind ik. Misschien nog eens tweaken met de Abraxas. Het kan ook zijn dat de gitaar om een ander type pickup vraagt. Soms werkt het een wel en het andere niet. The Abraxas heeft trouwens een andere voicing dan de JB en ook wat minder output. Vaak wordt de JB vervangen door de Holy Diver, een hardrock/metalpickup, waar de Abraxas een dikkere PAF59 is.

  10. #50
    Senior Member
    Geregistreerd
    17 september 2002
    Locatie
    Wormerveer
    Berichten
    3.163

    Standaard

    Oke, als de Custom 5 inderdaad die eigenschappen heeft, dan zal hij het wellicht ook goed doen in mijn Heritage LP custom.
    Ik heb natuurlijk wel een andere amp: JCM800 en geen Engl. Heel anders qua mid dus.

    Ik ben ook nog steeds wel benieuwd naar andere Bareknuckles. Vooral de Holy Diver en in wat mindere mate de Redel Yell of de Cold Sweat.
    De Holy Diver lijkt precies wat ik zoek, maar sommigen zeggen dat het allemaal te dik wordt in een Les Paul.
    De Rebel Yell is geloof ik speciaal voor Les Pauls gemaakt, maar heeft weer relatief hoog en die heeft de JCM800 al genoeg.
    Cold Sweat weet ik niet zoveel over.

    Meer mensen met ervaringen/opinies over de genoemde Bareknuckles of Custom 5 in een Les Paul Custom???

 

 

Favorieten/bladwijzers

Favorieten/bladwijzers

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •  
Back to top