En daar gaat het nu net om. Er zijn zeker alternatieven op kunstof gebied.
Maar het ei van Culumbus is er nog steeds niet. Want iemand zou eigenlijk eens een composiet moeten kunnen aanbieden die de celstructuren zoals dat van Mahonie, Elzen, Essen, Esdoorn etc zou kunnen immiteren. En dus de typische geluidskenmerken van elk soort.
Wie dat flinkt is koopman. Want dan kan je de gitaristen een echt alternatief aanbieden voor het traditionele hout. Maar dit moet je dan wel kunnen bewijzen: het alleen op een website zetten is niet voldoende.
En dat is volgens mij ook de makke van wat er tot nu toe word aangeboden. Neem nu als voorbeeld de Aristides: er staat dan dat het de beste gitaar ter wereld is omdat deze gemaakt is van Arium...een gedurfde bewering die eigenlijk niemand kan maken. Wat voor de 1 de hemel is is voor de ander dan weer niks.
Ik kom uit de gitaren handel en weet hoe traditioneel deze is. Een composiet gitaar zou veel meer kans maken (lees; geaccepteerd worden) als ze word gekombineerd met hout. Bijvoorbeeld: de hals en body achterkant voor het grootste gedeelte gemaakt van het composiet materiaal, maar de top van de body van hout, net zoals de toets, en de voorkant van de kop.
Op die manier bied je de gitarist weer een keus in het uiterlijk EN je kan dan als bouwer de gitarist de "klank-kleur weer laten samen stellen, of gewoon aanbieden.
O ja, en dan aub het liefst deze gitaar laten lijken op een Tele, Strat, LP...!





Met citaat reageren

Favorieten/bladwijzers