Voor een lichte boost gewoon dist dicht, tone en level naar smaak.
Voor een lichte boost gewoon dist dicht, tone en level naar smaak.
Ja daar zat ik ook al aan te denken. Met de DS-1 kun je een heel donkere sound maken door de tone ver naar links te draaien. Misschien gaat dat wel iets heel moois opleveren :P.
Op dit moment gebruik ik de Contour om m'n solo's te boosten, maar misschien moet ik 'm altijd aan laten om wat meer mid te geven. Ik hou van mids en m'n settings zijn nu als volgt:
Bass: 5
Lo Mid: 7,5
Hi Mid: 3
Treble: 7
Maar treble is meer een soort presence. M'n sound wordt dik, maar een stuk minder strak. Ik ben er dus nog steeds niet uit. Wellicht wordt het iets moois met de DS-1 (voor leads, of ook rythm).
Oh, toelichting daarvan: deze setting (andere uiterste) heb ik ook geprobeerd en is superstrak. Maar is me niet dik, vol en rauw genoeg:
Bass: 7,5
Lo Mid: 5
Hi Mid: 7,5
Treble: 3
De scooped sound dus. Misschien met mid boost (Contour) aan wel? Heb ik eigenlijk nog niet geprobeerd :P.
Laatst gewijzigd door Liquid_Metal; 27 mei 2009 om 12:29
Ik zal je laten weten hoe dat gaat klinken, met de DS-1!!
Maar ik ben nog steeds wel benieuwd welke rack preamp een mooie warme clean geeft, die lekker dynamisch is en niet plat.
Hoi LM,
Alvorens je de Engl de schuld geeft van een minder geslaagd clean geluid vraag ik mij oprecht af wat de rol van je speakercab kan zijn. De e530 wordt juist vaak geprezen om zijn clean en ik moet zeggen dat ik er ook uitermate tevreden over ben.
Mja daar heb je wel een punt. Qua type zijn de speakers wel wat ik wil, maar echt highend is het niet hè :P.
Over wat voor cabinet speel je zelf? En heb je dan misschien clips van clean sounds? Vind je niet dat 'ie wat plat is?
Tsja... Een Egnater IE4?Dan kan de Engl gelijk de deur uit!
Edit:
http://www.amptone.com/egnaterie4.htm
Maar Egnator's en CAE's zijn vast heeeeeeeeeeeeel erg duur...
Bovendien vind ik de Overdrive van Engl zo lekker. Dat unieke rauwige is behoorlijk mijn ding (misschien tot ik een Soldano SLO heb)
Is die IE-4 overigens hetzelfde als de TOL-100? Daar vind ik 1 clip van op netmusicians.org en die klinkt echt HEERLIJK
Ik heb nu overigens een hele fijne gitaar (PRS SE Custom 22) en daar wil ik de komende jaren op blijven spelen (ik weet het...). Ik wil mijn rack wel uitbreiden met een GCX+GCP en verscheidene pedaaltjes, maar is het misschien een idee om eerst voor een superpreamp te gaan? Ik ben eigenlijk wel tevreden met de Engl, dus het lijkt me lichtelijk overbodig.
Laatst gewijzigd door Liquid_Metal; 27 mei 2009 om 17:00
Hoewel de Koch KV50 eigenlijk niet een dedicated pre-amp is, issie wel 19". De mijne heeft in mijn ogen een enorm warm clean kanaal, dus misschien met wat doorpatchen zou het moeten werken, er zitten in ieder geval meer dan genoeg opties op voor uitsturen, plus dattie volgens mij in het verleden werd gebruikt met 19" satellite poweramps. Als je er een kan vinden: volgens mij ligt de marktprijs op tussen de 300 en 400 euro, maar goed ik weet dus niet of het een optie is, gezien het niet alleen een pre-amp is.
Favorieten/bladwijzers