
Oorspronkelijk geplaatst door
BamBuFan1
Gel*l. Ja, er zaten in de jaren 70 en 80 HELE goede gitaren uit Japan (en Korea) bij, ik bezit er zelf een behoorlijk aantal.
Maar de hoeveelheid multiplex/papiermaché/waaibomenhout was destijds ook hoog. En waar in het begin Japanse gitaren vaak door ex-viool- of pianobouwers werden gemaakt, ging de produktie al snel omhoog en werden voor de budgetgitaren gewone fabrieksarbeiders ingezet.
Tegenwoordig kan iedere boer de knoppen van een CNC-bank indrukken en zo een aardige gitaar/hals uitpoepen. Kijk behalve naar Vintage ook naar merken als Squier, Epiphone, Yamaha of London City. Juist helemaal onder aan de gitaarladder is de kwaliteit de laatste jaren met sprongen vooruit gegaan. Zo'n Vintage is belachelijk goedkoop en voorzien van behoorlijke hardware van Wilkinson. En heeft nog een mahonie body ook!
Favorieten/bladwijzers