Welkom op het GitaarNet.
+ Reageren op discussie
Weergegeven resultaten: 1 t/m 10 van 11

Threaded View

  1. #9
    Senior Member
    Geregistreerd
    20 augustus 2012
    Locatie
    Zoetermeer
    Berichten
    917

    Standaard Nieuwe brug pickup telecaster. Maar welke?

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door Nellyrocks Bekijk bericht
    Mijn lievelings telecaster moet echt in de revisie. Hij stopt er regelmatig mee en dan moet ik erop slaan om er weer geluid uit te krijgen. Dat is niet zo’n probleem, potjes zijn rot, maar ik wil ook een andere brug pickup. De originele pickup zit er nog in en die is mega microfonisch. Toen ik alleen maar covers speelde was dat niet zo’n probleem maar nu ik eigen werk speel met een hoop meer fuzz piept het als een malle.
    Het probleem is dat ik hem qua klank helemaal te gek vind en dus echt iets te geks terug wil.
    Het gaat om een Japanse 62 reissue uit 1986. Geen idee wat voor een pickup erin zit. De nek heb ik al eens vervangen voor een twisted tele waar ik heel blij mee ben.

    Hoe klinkt het nu:
    -Fel maar nooit schel.
    -Beefy. Geen hoge output/ humbucker maar meer ‘full range’ als ik het zo mag noemen.
    -Er zit iets mid hoog, glazigs in wat ik heel fijn vind.
    -Airy. Tja, hoe leg ik dat uit. Maar het heeft iets luchtigs. Iets ‘om je heenigs’.

    Ik ben dus in de jungle van telecaster pickups gedoken en zie door de bomen het bos niet meer. Jullie hebben vast goeie ideeën/ ervaringen die me verder kunnen helpen. Ik heb geen budget limiet, een paar tientjes meer voor DE pickup lijkt me een no-brainer.

    Alvast bedankt voor jullie reacties
    De Pure Vintage serie is erg goed. Ze zitten volgens mij standaard in m’n AVRI 52 tele. Afhankelijk van de hoogte klinken ze twangy danwel stevig. De CS Texas Special vind ik ook een lekkere. Iets heter gewonden, zeker geschikt voor blues / rock, maar schoont prima op bij het terug draaien van de volume regelaar.

    Als je je niet gebonden voelt aan Fender pickups, kan ik je zeker ook pickups van Smitty aanraden. Hij windt ze zelf in z’n werkplaats, en is bereid met je mee te denken voor een op maat gewonden pickup. Heb ooit Strat pickups van hem gehad en die waren geweldig.

    <EDIT> ik zie dat je in Haarlem woont, Smitty zit nagenoeg bij je om de hoek, in Hoofddorp
    Laatst gewijzigd door LRS; 24 januari 2022 om 20:06

 

 

Favorieten/bladwijzers

Favorieten/bladwijzers

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •  
Back to top