-
19 januari 2021, 17:15
#10
Even een reactie als beroepsgeluidstech:
Muzikanten bepalen natuurlijk zelf het volume van hun versterker. Maar als daardoor het niet meer te mixen is op FOH dan zeg ik daar wat van. Dan laat ik ze de keus: of ze doen er niks mis mee en de band heeft een kutgeluid in de zaal, of ze zetten 'm wat zachter zodat ik een mooie mix kan maken in de zaal. Ik zal nooit zelf aan de versterkers komen.
In Nederland is er ook een db-limiet van 105dBa gemiddeld over 15 minuten, als ze daar met het backline volume overheen gaan dan zeg ik er ook zeker wat van.
Waarom er meer geklaagd wordt over gitaarversterkers dan over de andere backline:
Het gehoor is het meest gevoelig in het gebied tussen 1Khz en 5Khz, dan is ook het gebied waar een groot gedeelte van de gitaarversterkers in opereren. Daarom klinken die voor ons gevoel vaak harder dan bijvoorbeeld basversterkers. Dat frequentie gebied is ook nogal richtinggevoelig, dus als je een versterker achter je zet dan blaast ie vol de zaal in. Het scheelt al als je'm naast je overdwars over het podium laat blazen. Het laag van basversterkers zijn juist niet richtinggevoelig, die klinken ongeveer even hard rondom de speakers, dus in principe ook minder effecient als je er voor staat.
Drums (Cymbals/Snares vooral) zijn korte harde klappen, die ook vaak minder hard worden ervaren dan gitaarversterkers die continu herrie maken.
Regels voor berichten
- Je mag geen nieuwe discussies starten
- Je mag niet reageren op berichten
- Je mag geen bijlagen versturen
- Je mag niet je berichten bewerken
-
Forum Rules
Favorieten/bladwijzers