Soul, funk & jazz: www.tracintracy.com
fitten met koordjes is prima voor de uitlijning, maar als je een kleine halshoek wil om de brug zo dicht mogelijk tegen de top te kunnen zetten, is het toch raadzaam om fitting te doen met snaarspanning, zodat je niet voor de verrassing komt dat je brug uiteindelijk toch niet laag genoeg kan. enfin da's mijn ervaring
Mockup.
![]()
Daarom ga ik zo lang mogelijk wachten met het lijmen. Ik heb nog geen tuners, bijvoorbeeld, en de hals moet nog worden gefret en helemaal worden afgewerkt. Met snaarspanning zullen de snaren trouwens eerder hoger dan lager boven de toets komen te liggen.
Verder lijkt me het hele spuitwerk ook een stuk makkelijker als de hals nog niet vast zit !
Klopt. Over hoe ik de goeie kleur krijg ben ik nog steeds aan het piekeren. De hals wordt iig helemaal zwart, en de body ‘tobacco burst’. Ik weet nog niet of de randen donkerbruin worden of ook zwart. Als ik de hals en de body heb gespoten kan ik de verbinding na het lijmen nog wel wat extra lagen geven voor ik alles schuur en polijst. Maar: ik ben er nog niet helemaal uit.
De ‘tobacco burst’ maak ik waarschijnlijk door eerst een laag (of meer) transparant amber, dan transparant tobacco brown naar buiten langs de randen, en dan nog eventueel zwart voor de zijkanten met wat overlap op de body. Maar ik moet eerst wat proefjes maken.
Probleem is dat ik nog geen tuners heb; ik wil Kluson banjo tuners, maar die zijn reteduur (tegen de € 200,-), dus die bestel ik pas als ik zeker weet dat de gitaar het waard is. Maar als ze er zijn ga ik eerst alles proberen voor ik de hals lijm !
Laatst gewijzigd door The Crash Cowboy; 6 november 2020 om 18:06
Mockup ziet er fraai uit! Gaaf gitaartje gaat dat worden.
Gitaren: Gibson SG 50th Anni. 24
Amp: Engl Blackmore, Marshall 1960AX
Band: Shabby Harrys https://www.facebook.com/shabbyharrys/?locale=nl_NL
Te koop: niets
De side dots. Ik ben half tevreden: één stip zit iets lager dan de rest, en ik maakte natuurlijk de klassieke fout om de dubbele dots bij de 12e fret te vergeten. Gelukkig weet ik meestal toch wel waar die zit.
Opvullen en opnieuw boren had gekund in het rosewood: schuurstof en houtlijm. In de witte plastic binding kan ik niet opvullen. Maar: ze zitten er in !
EDIT: Ik heb nog wel een staafje wit. Ik kan proberen de foute gaatjes daarmee te vullen en ze dan opnieuw te boren. Dat kan ik in een teststukje wel eens proberen. Maar ik vermoed dat het er alleen maar lelijker van wordt.
Eerst maar weer een teststukje, om te kijken hoe het boren gaat. Dat gaat makkelijk en nauwkeurig, zonder problemen.
En toen in het eggie. Uittekenen van het midden tussen de frets, en de plaats in de breedte markeren met een kruishout, en daarna een ponsje.
![]()
Laatst gewijzigd door The Crash Cowboy; 8 november 2020 om 17:40
Favorieten/bladwijzers