Welkom op het GitaarNet.
+ Reageren op discussie
Pagina 1 van 2 12 LaatsteLaatste
Weergegeven resultaten: 1 t/m 10 van 14

Discussie: HNGD! Eastman AC412

  1. #1
    Senior Member
    Geregistreerd
    25 april 2011
    Locatie
    Waddinxveen
    Berichten
    5.739

    Standaard HNGD! Eastman AC412

    Al een hele tijd zit ik flink te gassen op een Eastman. Een aantal keer verschillende modellen bespeeld: E10OM, E20OM/P/D, AC408 en de AC412. Eigenlijk vond ik de Vintage E serie de mooiste en de E20OM sprong eruit. Maar best prijzig. En met de tijd en de stijgende populariteit van Eastman zag je ook de prijzen omhoog schieten. Deze week zijn de prijzen weer omhoog gegaan!

    Toen ik laatst op de 408 speelde, was ik zwaar onder de indruk, wat een gitaar! En eigenlijk gelijk verliefd. Maar hij wordt niet meer gemaakt en dit (nieuwe) exemplaar had nogal wat finish problemen, ik moest ‘m laten staan. Mijn muziekwinkel gebeld en gevraagd of ze een 412 hadden staan. Nope, maar hij kon besteld worden en dan kon ik ‘m zaterdag komen bekijken en bespelen. Bij binnenkomst zei de verkoper al dat ik blij verrast zou zijn en hij had gelijk!

    Wat een gitaar, bij de eerste aanslagen begon ik al harder te glimlachen. Ik zat toen nog in een heel klein hokje en daar vond ik het geluid wat minder.. Toen ging de deur open en kon ik in de winkel gaan zitten, want er waren geen andere spelers meer. Nog een tijdje zitten pingelen en de eerste indruk:
    Uitstekende projectie, warm geluid, veel bas en mids en bescheiden hoog, iets wat ik miste bij m’n huidige gitaren, die goed klinken, maar toch.. Hele goede notenseparatie en veel definitie in het laag, ook bij alternatieve stemmingen. Veel volume!! Uiterlijk is prachtig, wat bearclaw en een beetje silking in de top, mooi lijnen op de achterkant, niet te wild. De mahonie hals is prachtig, een hele diepe kleur. De nitro finish nagenoeg perfect. 1 vlekje op de zijkant en daar moet je naar zoeken.. Alleen het kopfineer is niet zo mooi afgewerkt, maar soit!! LB!

    Nu komt het mooie, er stond ook nog een E20OM en daar moest ik deze natuurlijk even mee vergelijken. Allebei palissander b/s, E20 met adirondack top en de 412 met een sitka top. De 412 was op bijna alle fronten beter! 400 euro prijsverschil in het voordeel van de 412. Het enige wat bij de E20 beter was, was het spelen hoger op de hals, voorbij de 5e fret, net iets meer volheid en definitie.. De 412 heeft een fijner formaat hals, maar wel gelakt en de E20 een geoliede, wat weer fijner speelt. De E20 is mooier, veel mooier, maar klonk niet 400 euro beter, dus de keus was makkelijk en ik had het geld toch niet, dus…

    Deze moet nog losgespeeld worden, dus ik ben benieuwd! Dit is wel by far de beste gitaar die ik ooit in mijn bezit heb gehad en ik vermoed dat deze nog wel een paar jaartjes blijft!! (anders krijg ik slaag van m'n vriendin.... ) En het werd wel tijd voor een fatsoenlijk instrument..

    Specs:
    • Top Wood: Solid Sitka Spruce
    • Bracing: Hand-carved Scalloped X
    • Back/Sides Wood: Solid Rosewood
    • Body Binding: Ivoroid
    • Neck Woods: Mahogany
    • Fingerboard: Ebony
    • Nut: 1 3/4″-wide Bone
    • Scale Length: 25″
    • Frets: 20 Nickel – Silver
    • Inlays: Pearl Dot
    • Bridge/Saddle: Ebony/Bone, 2 5/32″ Spacing
    • Tuners: Chrome plated Ping
    • Strings: D’Addario EXP16 .012-.053 (kutsnaren, zeg, gister nog sprankelend en nu al dof! natuurlijk nu geen snaren in huis, van de week m'n laatste pakje gebruikt... )
    • Available Finish: Natural Gloss Finish
    • Case: Hardshell Case Included

    Genoeg geluld, Pica’s!!!







    En een familie foto:
    Laatst gewijzigd door Rizz; 19 mei 2013 om 13:43
    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door macwilliams Bekijk bericht
    Zolang niemand ze quote zijn het net goudvissen achter een glasplaat. Je ziet ze spartelen maar je hoort niks.

  2. #2
    Senior Member
    Geregistreerd
    24 december 2007
    Locatie
    Nieuwegein
    Berichten
    9.299

    Standaard

    Echt heel mooi! Gitaar die stijf staat van de klasse, ingehouden maar toch...
    Mwa...

  3. #3
    Senior Member
    Geregistreerd
    17 april 2004
    Locatie
    Babylon
    Berichten
    55.814

    Standaard

    Leuke familie heb je, mooie aanwinst !

  4. #4
    Senior Member
    Geregistreerd
    25 april 2011
    Locatie
    Waddinxveen
    Berichten
    5.739

    Standaard

    Dank dank. Idd klasse, kan ook niet stoppen om ernaar te kijken en om 'm iedere keer weer te pakken , even te spelen en dan weer terug te zetten om ernaar te kijken!!

    Nu nog de Fender Gemini II opknappen (hals opnieuw finishen), een 12-fretter erbij en het plaatje is compleet!
    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door macwilliams Bekijk bericht
    Zolang niemand ze quote zijn het net goudvissen achter een glasplaat. Je ziet ze spartelen maar je hoort niks.

  5. #5

    Standaard

    Gefeliciteerd! Prachtig gitaartje. Er is nog een palissander model van Eastman dat tussen die AC412 en E20OM in zit qua prijs. Namelijk de E8OM, helaas nogal zeldzaam hier.
    En inderdaad jammer dat die AC408 niet meer wordt gemaakt. Was dat model met finish problemen trouwens die bij Casa benelly? En kon er niet iets van de prijs af dan?
    Duesenberg Double Cat 12-string, Duesenberg Fullerton TV, Gibson LP Classic DC, Gibson ES 339, Fender Am Special Strat, Fender TL52 VNT Tele MIJ, Ibanez 540R, Danelectro Longhorn Baritone & Baby Sitar, Eastman AR910CE, Aristides 020. Te koop: Aristides 070, Fernandes Revolver + Sustainer, Gitane DG-560, Alhambra 3C CW E1, Taylor 522e 12-fret

  6. #6
    Senior Member
    Geregistreerd
    25 april 2011
    Locatie
    Waddinxveen
    Berichten
    5.739

    Standaard

    Ja en nee, of weet ik eigenlijk niet Maar de reden dat ik 'm heb laten staan, is dat de finish op de achterzijde op de lijmnaad van de achterbladen van boven naar beneden gescheurd was en niet ingezakt, zoals de verkoper dacht. Je zag duidelijk de kartelrandjes zitten.. Jammer wel.. Het bovenblad was ook niet zo mooi, maar dat boeit me dan weinig. Ws. is de gitaar niet goed bewaard geweest of heeft last gehad van de winter, ik weet het niet..
    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door macwilliams Bekijk bericht
    Zolang niemand ze quote zijn het net goudvissen achter een glasplaat. Je ziet ze spartelen maar je hoort niks.

  7. #7

    Standaard

    Ik denk dat je hier veel en lang plezier van gaat hebben. De Eastmans die ik tot nog toe bespeeld heb klonken stuk voor stuk goed. Sommigen zelfs super goed. Dat in combinatie met de (nog steeds) geweldige prijs kwaliteit verhouding maken het een feest om er een te kopen. De E20M die ik bespeelde was wel superieur, maar dat kan per gitaar verschillen. Gefeliciteerd! !!!

  8. #8

    Standaard

    Gefeliciteerd. Eastman heeft inderdaad hele mooie spullen gemaakt.
    Speel meer op de E10OM dan mijn D28.... als dat iets zegt... ja dat zegt het.

    Speel ze !
    Yamaha FG-230 (12-snarig), Eastman E10-OM, Martin D28, Yamaha G-100A, Squier Affinity Tele, Ibanez RGA42FM, Santa Cruz OM Koa

  9. #9

    Standaard

    Gefeliciteerd ! Weer een pracht/dijk van een gitaar erbij..

  10. #10

    Standaard

    Prachtgitaar! Hier ook een Eastman in huis, het zijn geweldige gitaren. Gefeliciteerd met je aanwinst! Wel kregen wij het advies mee om de gitaar niet in een goedkope (Chinese) standaard te zetten omdat die vaak niet goed zijn afgewerkt en door je lak kunnen vreten na verloop van tijd. Veel plezier ermee, maar dat gaat vast lukken

 

 

Favorieten/bladwijzers

Favorieten/bladwijzers

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •  
Back to top