Welkom op het GitaarNet.
+ Reageren op discussie
Weergegeven resultaten: 1 t/m 10 van 14

Threaded View

  1. #8
    Senior Member
    Geregistreerd
    8 september 2006
    Locatie
    Zele, Oost-Vlaanderen
    Berichten
    655

    Standaard

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door aaronstonebeat Bekijk bericht
    Om er nog even op terug te komen, dit is zo logisch dat ik er eerst overheen keek; ik hoef helemaal niet te rekenen om te controleren of het klopt
    Ja, elke nieuwe driehoek die je construeert is gelijkvormig met de eerste en dus blijf je steeds het 1/17.8 ste deel construeren.

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door aaronstonebeat Bekijk bericht
    Blijft alleen de vraag knagen of het mogelijk is op de een of andere manier de juiste verhouding te construeren (tussen in jouw geval de korte en de schuine zijde).
    Ik broed verder
    Tja, je zal altijd IETS moeten meten, bijvoorbeeld de mensuur en het 1/17.8ste deel daarvan voor de B zijde.

    Alternatief is de hoek berekenen van de schuine zijde met de A zijde. met
    sin(alpha) = B/mensuur = 1/17.8 = 0.056 en daaruit de Asin geeft een hoek van ongeveer 3°13' of 3.20 als je het decimaal wil. Deze hoek zal altijd dezelfde zijn voor gelijk welke mensuur omdat B altijd het 1/17.8ste deel is van die mensuur.

    Een hoek van 3.20 graden construeren kan je echter alleen door hem te meten, of door hem te construeren met een rechthoekige driehoek (maar hiermee is de redenering omgedraaid en zijn we weer boven aan dit berichtje.)

    Maaruh, ik sta ook open voor alternatieven.
    Laatst gewijzigd door Dootch; 5 mei 2011 om 17:50 Reden: spelling
    I can let you play my guitar... But then I would have to kill you

 

 

Favorieten/bladwijzers

Favorieten/bladwijzers

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •  
Back to top