Welkom op het GitaarNet.
+ Reageren op discussie
Weergegeven resultaten: 1 t/m 10 van 273

Threaded View

  1. #12
    Super Moderator
    Geregistreerd
    6 februari 2005
    Locatie
    Eindhoven
    Berichten
    3.418

    Standaard

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door Ike57 Bekijk bericht
    En een derde laag én misschien wel een vierde!

    Zojuist heb ik de DB in de derde laag Vernipor gezet en voor zover ik nu kan zien is er waarschijnlijk nog een (dunne) vierde laag nodig.

    Het werkt echt gemakkelijk. Zeer vloeibaar en gemakkelijk te schuren maar de vuleigenschappen op hout met grove poriën vallen me toch wat tegen. Mahonie, bijvoorbeeld, is geen enkel probleem - in twee keer gevuld en na nat schuren spekglad. Padoek daarentegen heeft een stuk grovere poriën en daar heeft Vernipor duidelijk problemen mee. Ik denk dat ik daar nog een vierde laag overheen moet leggen.

    Kops hout werkt wel weer mooi - strak gevuld en mooi glad.
    Als voorbeeld de headstock met, gedeeltelijk, kops hout:
    Nou, dat wou ik net zeggen! Mijn palissander zij-en achterkanten zijn ook nog niet glad na twee lagen, inderdaad. Maar ja, de makkelijke verwerking is waarschijnlijk inherent aan het minder snel vullen, doordat het vrij dun spul is.
    Wacht jij steeds acht uur tussen de lagen? Oh wacht, ik zie dat dat nogal verschilde, dat drogen.
    Laatst gewijzigd door LaurentB; 2 november 2009 om 14:07

 

 

Favorieten/bladwijzers

Favorieten/bladwijzers

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •  
Back to top