-
20 november 2021, 23:26
#1
Shielding gitaar met 2 humbuckers?
Heeft het zin om bij een gitaar met 2 humbuckers shielding toe te passen?
Mijn nieuwe Charvel geeft toch wat brom als ik dicht bij mijn gitaarversterker kom als het overdrive-kanaal geactiveerd is.
Mijn oude Ibanez Roadster I met Dimarzio Super 2 - DP104 1980s Soapbar Black en actieve electronica (zelfbouw) geeft geen enkele brom. Heb hier verder geen shielding toegepast. Wel alle afgeschermde kabels gebruikt.
Wat mij opvalt aan mijn Charvel dat geen enkele kabel is afgeschermd, alleen dan de draden van de elementen. Verder heb ik destijds in mijn Ibanez de actieve electronica ingebouwd om een laag-ohmige uitgang te verkrijgen, zodat de uitgang niet gevoelig is voor storingen en type kabel.
Kan de brom van mijn nieuwe Charvel ontstaan door:
- Hogere output element Seymour Duncan tov Dimarzio, dus meer signaal geven, dus ook meer storing?
- Geen actieve electronica, geen lage uitgangsimpedantie?
- Geen afgeschermde kabels binnenin de electronicaruimte?
Zal shielding een oplossing kunnen zijn?
- De uitsparingen van de humbuckers schielden vind ik minder fraai, omdat dit zichtbaar is omdat ik geen element ring. Heb ook het idee dat de elementen zelf zij afgeschermd (of heb ik dat mis?)
- Is het dan voldoende om alleen het compartiment af te schermen, waarin de electronica zit en niet de ruimte rondom de humbuckers?
- En moet ik dan voor de output naar de jack een geïsoleerde kabel gebruiken? Wat in de houtuitsparing hier na toe is geen shielding toegepast.
Aarding?
Nu zijn alle onderdelen (pots, jack, etc) verbonden door een aarddraad die gesoldeerd zijn aan de potmeters, tremolo, etc.
* Als ik nu shielding toepas, krijg ik dan geen aardlussen? En hierdoor ongewenste storingen?
* Moet ik die dan loshalen? Of zo zorgen dat de potmeters geen contact maken met de shielding?
* Heeft bijvoorbeeld de Seymour Duncan BMP-1Standard Blackout Modular een positief effect op de storingen?
Laatst gewijzigd door h.v.d.koppel; 20 november 2021 om 23:32
Regels voor berichten
- Je mag geen nieuwe discussies starten
- Je mag niet reageren op berichten
- Je mag geen bijlagen versturen
- Je mag niet je berichten bewerken
-
Forum Rules
Favorieten/bladwijzers