wohow; veel vragen, waar ga ik beginnen ...
Bovenaan maar zeker?
@ koot:
bij waaier frets is het idee dat de bas snaar langer is dan de hoge, dus eigenlijk een soort overgang van gitaar naar basgitaar.
En het zou ook speelgemak bevorderen, omdat de linkerhand niet onder een rare hoek komt met de bovenarm.
(ik ben ooit van plan om dit gegeven eens toe te passen op een klassieke gitaar.)
@ barno: handmade baby, all the way
@ kakihara, de body vorm => gitaar in opdracht (ik ben al blij dat het geen parker fly is)
En ja, lagae was geweldig, alleen jammer dat ze geen klankhout verkopen (alhoewel, een balk ceder van 3 meter lang, en 20 x 10 cm, daar kunnen heel wat topjes uit, maar jammer genoeg was het budget op)
@ hilko: snaar te veel ... het ziet er inderdaad bizar uit, maar weer: in opdracht.
@ interessander: ik moest even nadenken wat je bedoelde, met in een punt uitkomen, maar waarschijnlijk heb je gelijk.
Ik heb het wel anders uitgetekend:
hoge snaar getekend, dan de rechte fret bepaald (nr 7), dan aan kam en brug de snaar afstanden uitegezet, dan de bas snaar zo geplaatst dat de rechte fret op dezelfde plaats ligt, en dan alles afgetekend.
Je moet natuurlijk de fretafstanden op de snaren aftekenen, en niet aan de rand van de toets, dat kan waarschijnlijk wel verkeerd uitlopen (het zal in iedergeval niet 25,5" en 27,5")
@ hilko ²: hm, goed om weten.
Ik was van plan om de neck te sandwichen (hm, misschien andere woordkeuze gebruiken) dus te lamineren, daarna ook nog voorzien van 2 carbon staven. Ik denk wel dat het dan gaat lukken.
hoppa, nog vragen? nu ik toch bezig ben
s.




)
Met citaat reageren













Favorieten/bladwijzers