View Full Version : Naam voor een band
Weet iemand waar ik kan controleren of een
bepaalde naam al gebruikt wordt voor een
band of iets dergelijks?
google heeft ons al een paar keer gered van plagiaat
wat maakt het uit of zo'n naam al bestaat? als er geen octrooi op zit als bandnaam kan het geen kwaad, want dan hebben die anderen net zo weinig recht op die bandnaam. enige manier of er echt achter te komen is dus het gemeentehuis
tja, over octrooi gesproken.... Kan ik daar niet navragen of die naam al geregistreed is?
Zo niet, is dat dan beter om dit zelf dan wel te doen?
ik zou gewoon zelf iets leuks verzinnen en voor alle zekerheid zoals ben88 zei op google zoeken, dan weet je het.
BLOK182
13 mei 2003, 18:43
En ach, mocht je wat origineels bedenken, meestal is de band die toevallig die naam ook heeft geen enorme wereldband die moeilijk gaat doen als je muziek in je regio maakt.
Je kunt een telefoontje plegen naar BUMA/STEMRA, die kunnen je vast meer vertellen over geregistreerde band e.d.
Ze zitten in Hoofddorp.
Dirk_Hendrik
14 mei 2003, 12:02
Volgens mij kun je geen octrooi krijgen op een naam. Je kunt een naam wel laten registreren als handelsmerk. Dat handelsmerk slaat dan op jouw soort van produkt. Band dus.
Als voorbeeld: Sun zeep en Sun Computers. Zitten elkaar qua handelsmerk niet in de weg daar ze iets niet concurrerends maken en konden dus dezelfde naam registreren.
Je kan ook altijd nog op mp3.com kijken.
Okee, bedankt voor de moeite!
Hey,
kijk eens op http://www.ubl.com, dit staat voor universal band list. Hier staan heel veel bands.
Greetz Henk
Powered by vBulletin® Version 4.1.10 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.